Duchowe korzyści

Okazujemy miłość Panu Jezusowi odpowiadając na Jego wezwanie: ”Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9,38) odwdzięczając Mu się za dar Kapłaństwa i Eucharystii.
Okazujemy się posłuszni Maryi, zatroskanej o swoich umiłowanych synów kapłanów.
Jesteśmy w ten sposób jedną „złotą różą” (duchową) w MARYJNYM OGRODZIE RÓŻ. Naszą „ różą” przyozdabiamy Sanktuarium Nieba i tron naszej Królowej. Ubogacamy Kościół, wypraszając ogrom łask dla kapłanów, alumnów i osób konsekrowanych oraz święte powołania kapłańskie.
Dajemy najpiękniejszy prezent naszym ukochanym kapłanom każdego dnia. Pan Jezus powiedział: „Proście, a będzie wam dane” (Mt 7,7) oraz „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Jesteśmy więc pod szczególną opieką Jezusa i Maryi oraz św. Jana Pawła II jako patrona naszego apostolatu.
Cieszymy się bliską więzią z Panem Jezusem, w oparciu o Jego słowa: „Gdzie dwaj, albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

W ramach Apostolatu podejmowane są różne inicjatywy, które mają na celu pomoc Kapłanom: dwa razy w roku są organizowane ogólnopolskie spotkania Apostolatu połączone z nocnym czuwaniem w intencjach kapłanów i osób zakonnych – pierwsza sobota marca na Jasnej Górze i druga sobota października w Oborach w Sanktuarium MB Bolesnej u oo.Karmelitów.
Organizujemy różne pielgrzymki, gdzie na wszystkie pielgrzymki wzbudzona jest jedna główna intencja – „W intencjach Apostolatu Złota Róża”
Jednym z głównych zadań Apostolatu jest pomoc przy wyjeździe Kapłanów na Rekolekcje Kapłańskie do Medjugorie.
Jeżeli jest potrzeba pomocy kapłanom w inny sposób np. fizycznie, materialnie, duchowo /dodatkowa modlitwa/ to również w miarę możliwości chętnie pomagamy.

(Visited 925 times, 1 visits today)