Relacja z XIV OGÓLNOPOLSKIEGO SPOTKANIA APOSTOLATU „ZŁOTA RÓŻA” – Częstochowa – 2/3. 03. 2019r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W dniach 2 i 3 marca 2019r. po raz czternasty odbyło się w Częstochowie modlitewne czuwanie Apostolatu „Złota Róża”, w którym uczestniczyło ok. 800 osób świeckich przybyłych z różnych stron Polski.
Pragniemy serdecznie podziękować biorącym udział w/w spotkaniu następującym kapłanom: opiekunowi Apostolatu ks. dr Grzegorzowi Koc, ks. Edwardowi Łojkowi (misjonarzowi z Ukrainy), ks. Łukaszowi Kolasa z Zamościa, ks. Marcinowi Kubickiemu z Olsztyna, ks. Markowi Bałwasowi z Ciechocinka oraz ks. Januszowi Romanowi z Dąbrowy Górniczej. Dziękujemy za ich obecność oraz posługę kapłańską.
Wdzięczni jesteśmy wszystkim przybyłym członkom Apostolatu „Złota Róża”, że pomimo różnych trudności i dolegliwości osobistych byli razem z nami. Cieszymy się, że uzdrowieni szczęśliwie wrócili do swoich domów.
W Sanktuarium Krwi Chrystusa momentem szczególnym na zakończenie Mszy św. było odczytanie aktu oddania, podczas którego uczestnicy czuwania oddali się Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Następnie odmówiliśmy Różaniec do Krwi Chrystusa, a o godzinie 15 modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Od Apelu Jasnogórskiego czuwaliśmy u stóp Naszej Pani, Królowej Polski. W dalszej części spotkania braliśmy udział w konferencji o. Edwarda Łojka, Mszy św., rozważaniach tajemnic Różańcowych, Adoracji Najśw. Sakramentu i Drodze Krzyżowej. Czuwanie zakończyło Błogosławieństwo Lurdzkie Najświętszym Sakramentem o godz. 4 rano.
Pokrzepieni Słowem Bożym i Ciałem Pana Jezusa Chrystusa oraz pobłogosławieni Relikwią Krwi Chrystusa poczuliśmy się wzmocnieni duchowo i fizycznie. Dodać należy, że całe modlitewne spotkanie „uświetniał” zespół muzyczny z Chodla oraz Gosia śpiewająca i grająca na syntezatorze.
Słowo Boże, modlitwa i muzyka sakralna sprawiły, że spotkanie przebiegało w atmosferze miłości i serdeczności, a zgromadzeni czuli się jak prawdziwa Boża rodzina.

Z błogosławieństwem i darem modlitwy
Teresa Kruszewska

(Visited 80 times, 1 visits today)