DIECEZJALNE CZUWANIE APOSTOLATU „ZŁOTA RÓŻA” w WOLI GUŁOWSKIEJ w dniach 15/16 lipca 2022r.

Hasło czuwania: „W Bogu jedyna nadzieja”

„Jedną z przyczyn gaśnięcia nadziei jest dążenie do narzucenia antropologii bez Boga i bez Chrystusa. (…) Europejska kultura sprawia wrażenie „milczącej apostazji” człowieka sytego, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał”adhortacja Ecclesia In Europa – św. Jan Paweł II)

Zapraszamy wszystkich, którzy noszą Szkaplerz, znak przynależności do Matki Bożej Szkaplerznej, jak również tych którzy pragną go przyjąć na spotkaniu modlitewnym , które odbędzie się  w nocy z 15/ 16 lipca w Sanktuarium Matki Bożej w Woli Gułowskiej, aby wypraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, Kościoła , kapłanów i naszych rodzin. Jan Paweł II niestrudzenie zapraszał  nas , abyśmy przekroczyli próg nadziei tzn. wyszli z obszaru smutku, zwątpienia, agnostycyzmu i weszli w obszar nadziei gdzie działa Bóg.  Dajmy się prowadzić Słowu Bożemu i Naszej Pani i Królowej w której Naród Polski szukał przez wieki oparcia i siły duchowego odrodzenia.

Program czuwania:

Godz. 20.00 – zawiązanie wspólnoty, Różaniec cz. Światła

21.00  –  Apel Jasnogórski i Msza święta (odnowienie aktu zawierzenia Maryi Apostolatu „Złota Róża”) – dla chętnych – przyjęcie szkaplerza

22.00  –  agapa

22.30  –   3.00  –  wystawienie Najświętszego Sakramentu (od pełnej godziny      przez 30 minut śpiew i modlitwa, a potem czuwanie w ciszy)

1.30  –  Droga Krzyżowa

2.15  –  Różaniec cz. Chwalebna i błogosławieństwo lurdzkie

3.00  – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Msza święta odpustowa

Zakończenie czuwania

odpowiedzialny ks. Grzegorz Koc

(Visited 169 times, 1 visits today)