Relacja ze Spotkania Apostolatu „Złota Róża” w Kodniu z dnia 23 września 2017 roku

 

9 kapłanów i około 450 osób świeckich wzięło udział w dniu skupienia dla Apostolatu Złotej Róży, który odbył się w Kodniu.

 

Stowarzyszenie zatwierdzone 25 marca 2017 roku przez bp. Kazimierza Gurdę otacza modlitewną opieką kapłanów i troszczy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych przez ks. Grzegorza Koca – asystenta kościelnego apostolatu.

Z historią sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej zapoznał zebranych o. Damian Dybała – proboszcz parafii. Modlitwę różańcową poprowadził ks. Dariusz Ostałowski – wikariusz parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

O godzinie 12.00 uroczystej Mszy św., z racji 10 -lecia od powstania pierwszej nieformalnej wspólnoty która podjęła modlitwę i post za kapłanów, przewodniczył ks. Grzegorz Koc, a homilię wygłosił ks. Marian Matusik. W homilii ks. Marian przypomniał o wielkiej potrzebie modlitwy za kapłanów, modlitwa pomaga im bowiem dobrze wypełniać powierzone zadania.

Po koronce w kościele Ducha Świętego kilka osób podzieliło się świadectwem. Głoszący świadectwa opowiedzieli o tym jak jak zostali natchnieni do zależenia wspólnoty Złotej Róży.

– Następnie odprawiliśmy Drogę Krzyżową. W rozważaniach towarzyszyły nam myśli św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana od Krzyża o wadze ukrytych czynów miłości. Po posiłku i wyborze rady wysłuchaliśmy konferencji pt. „Głosić Chrystusa wraz z Maryją”, którą wygłosił ks. Grzegorz Koc – relacjonują uczestnicy. Ks. Grzegorz Koc zwrócił uwagę na człowieczeństwo, z którego wypływa pokój i dobroć. „To ono jest pomocą w głoszeniu Chrystusa. Więź z Chrystusem i ciągłe poznawanie Go umożliwia skuteczne apostołowanie. We wszystkie wydarzenia i problemy mamy zapraszać Maryję, która kruszy twarde serca, torując drogę Chrystusowi. Jej mamy powierzać wszystkie trudne sprawy, gdyż Chrystus dając ją za Matkę na krzyżu, wskazał że jest Ona na czasy trudne” – mówił. Dzień skupienia zakończył się odmówieniem cząstki Różańca i wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

 
(Visited 193 times, 1 visits today)