CHWILA WSPOMNIEŃ – Pielgrzymka Apostolatu „Złota Róża „ do Medziugorje 14-21.03.2018

W pielgrzymce uczestniczyło 60 osób, członków Apostolatu „Złota Róża” i sympatyków. Uczestnicy pochodzili z różnych stron Polski , między innymi z miejscowości: Siedlce, Łuków, Mińsk Mazowiecki, Halinów, Dębe Wielkie, Zakopane, Kraków, Gdańsk, Przytyk. Grupa była w różnym wieku, od 16-latki po 80-latki. Panowała atmosfera radości, miłości, zrozumienia i dyscypliny. Program pielgrzymki ustalała nam Maryja. Na naszym pierwszym przystanku na trasie Polska-Medziugorje była modlitwa przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej, gdzie dołączył do nas Opiekun Duchowy- ks. Kazimierz Mąkosa. Następny przystanek-Msza Święta w Łagiewnikach. Na nocleg zatrzymaliśmy się w Ludbregu, a Msza Św. poranna była sprawowana w Sanktuarium Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej odmówiliśmy Różaniec do Krwi Chrystusa. Do Medziugorje dotarliśmy późnym wieczorem. Zdążyliśmy na pół godziny adoracji .

W piątek odprawiliśmy Drogę Krzyżową w deszczu na Kriżevcu, w której wzięły udział również osoby starsze (osiemdziesięciolatka ze sztucznym stawem biodrowym). Gdy zeszliśmy do podnóża góry, pojawiło się słońce. Był to dla nas znak błogosławieństwa.

W sobotę w godzinach przedpołudniowych udaliśmy się na Mszę Świętą do Surmanczi, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego, związany z kanonizacją św. Siostry Faustyny, oraz jej relikwie i relikwie św. Jana Pawła II. Po powrocie do Medziugorje uczestniczyliśmy w spotkaniu-konferencji o. Marinko (franciszkanina z Parafii Medziugorie.) Tematem konferencji był proces nawrócenia.

W niedzielę w godzinach rannych odmówiliśmy Różaniec Święty na Podbrdo, również trochę towarzyszył nam deszcz. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, po której udaliśmy się na Podbrdo gdzie ok. 14.00 miało miejsce objawienie Maryi dla Miriany. Po objawieniu odbyło się spotkanie z siostrą Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw na którym zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W poniedziałek podczas Mszy Świętej ku czci Św. Józefa w Tihalinie Apostolat Postu i Modlitwy za Kapłanów „ Złota Róża” został ponownie zawierzony Św. Józefowi. Następnie byliśmy na spotkaniu z Patrykiem, który dał świadectwo swojego nawrócenia. Odbyły się dwa wieczorne spotkania, podczas których uczestnicy pielgrzymki w miłości dzielili się swoimi przeżyciami, otrzymanymi łaskami oraz w jaki sposób zostali zaproszeni do Medzuigorie przez Maryję.

We wtorek udaliśmy się do Szirokiego Briegu, miejsca męczeństwa 33 franciszkanów, zamordowanych przez komunistów. W kościele rozpoczęliśmy odmawianie Litanii Loretańskiej, idąc do miejsca ich kaźni. Tam odmówiliśmy Nowennę do Męczenników. Następnie udaliśmy się na spotkanie z o. Jozo Zovko. Podczas spotkania został mu wręczony dekret Biskupa Siedleckiego, erygujący prywatne stowarzyszenie o charakterze modlitewnym i formacyjnym pod nazwą Apostolat Złota Róża, oraz przetłumaczony na język chorwacki zatwierdzony Statut Apostolatu Postu i Modlitwy za Kapłanów „ Złota Róża”. Po Mszy Świętej udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. Podczas pobytu w Medziugorje uczestniczyliśmy w wieczornym bloku modlitewnym, korzystaliśmy z sakramentu Pokuty.

O tym jak Pan Jezus działał , niech opowie wiersz napisany przez uczestniczkę pielgrzymki:

Gdy 14 marca wieczorem do Medziugorje wjeżdżaliśmy
Z daleka oświetlony krzyż na Kriżevcu widzieliśmy.
To sam Pan Jezus ręce świetliste rozkładał
I od samego początku Swym miłosierdziem władał.
Zaczął uzdrawiać od oczu ze świętej góry,
A święci Pańscy rozwiewali grzechów chmury.
Potem uzdrawiał uszy przez śpiew podczas adoracji
Co było widać na twarzach pielgrzymów przy pierwszej kolacji.
Nie pominął też Pan języka uzdrowienia
Nauczył, że głos Jego usłyszymy podczas milczenia.
Potem ręce nasze wziął w Swe dłonie święte
I naprawił to, co brudem grzechowym dotknięte.
Nogi nam obmył jak uczniom ponad dwa tysiące lat temu,
Abyśmy jako apostołowie miłości wyszli naprzeciw bliźniemu.
Poprosił Jezus o serca, ale wolną wolę zostawił
A tym co serce otworzyli obficie pobłogosławił.
Zapytał też o święte jego tchnienie – duszę,
Aby uratować ludzi przed piekielną katuszą.
A wszystko czynił na prośbę świętej
Królowej Pokoju, Maryi -Bogurodzicy.
Przez wstawiennictwo Matki za dziećmi swymi,
chętnie obdarował łaskami Bożymi.
Przez Przenajświętszej Mamusi Serce Niepokalane,
Zamknął w Swym sercu listy przez nas pisane.
Matuś Najdobrotliwsza każdego wysłuchała czule,
Intencje zaniosła przed tron Niebieski, gdzie pobłogosławił Ojczulek.
Abba! Tatusiu! – Prosimy my Twoje dzieci
Niech światło miłości w sercu każdego z nas świeci.
Tchnij w nozdrza nasze tchnienie Ducha Twego,
Aby nas prowadził wprost do Królestwa Niebieskiego.
Księdza Kazimierza obmywaj wodą i krwią z boku świętego.
Przyprowadzaj do konfesjonału łaknących Miłosierdzia Bożego.
Niech błogosławi mocą Twego Jezu imienia,
A penitentów niech przywozi Mu nasza Terenia.
Niech te Twoje wybrane narzędzia Boże
Upraszają łaski wiernym o każdej dnia porze.
Błogosławieństwo o. Jozo dla Apostolatu z Bośni i Hercegowiny
Niech wyda same dobre owoce
I na cały świat poniesie wspaniałe nowiny.
M.M.

Pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej. Wracaliśmy ubogaceni w ogromne, nieporównywalne z niczym doświadczenia duchowe. Podczas pielgrzymki każdy „wylosował” na ten czas przyjaciela, który wspierał go duchowo. Czas pielgrzymowania uświadomił nam nasze słabe punkty i potrzebę modlitwy. Rozstawaliśmy się napełnieni miłością, radością i pokojem Maryi i jako Jej apostołowie niosąc to wszystko w swoje środowisko, do którego wracamy.

(Visited 371 times, 1 visits today)